Dünyanın en zor problemi

Dünyanın en zor problem ine hazırmısınız bakalım. Uzun yıllardır cevapları çıkmayan bir sorudur. Cevap vermeden önce soruyu çok iyi okuyun.


30
41 Paylaşım, 30 Beğeni

Çok ama çok zor…

Dünyanın en zor problem ine hazırmısınız bakalım. Uzun yıllardır cevapları çıkmayan bir sorudur. Cevap vermeden önce soruyu çok iyi okuyun.

Bir adam yıllar boyu almanyada bir bankada çalışmış. Emekli olmasına yakın artık yurda dönmeye karar verir. O gün felekten bir gün çalalım bari deyip bir bara gitmis… Barda içkisini içerken karşısına çok güzel bir kadın oturmuş. Bizimki kadına hayran kalıp hemen garsonu çağırıp kağıda tanışabilirmiyiz mesajını yazmış. Daha sonra garsonla kadına göndermiş.

Kadın kağıdı almış okumuş adama imalı bir bakıştan sonra kağıdın arkasına bir şeyler yazıp kağıdı tekrar adama geri göndermiş adam kağıda bakmış bakmış…. hiç bir şey anlamamış yazı ne almanca ne bildiği bir dile aitmiş gitmiş kağıdı en yakın arkadaşına verip ya bunu bir kadın bana yazdı ben anlamadım ne yazıyor burda diye sormus arkadaşı kağıdı okur okumaz sakın bir daha beni arama arkadaşlığımız sona erdi diyip yanından gitmiş…

Adam şaşkın bir halde eve gidip anne babasına ya siz eskisiniz bilirsiniz burda ne yazıyor diye bu sefer onlara sormuş. Anne babası kağıdı okuyunca adamı evlatlıktan red etmişler. Karısına göstermiş karısı boşanma davası açmış. Adam artık çıldırma noktasına gelmiş bunu en iyi anlayan doktor olur, nede olsa onların yazısı karışık diyip bir doktora gitmiş. Doktor kağıdı okuyunca çok sakin bir şekilde izin isteyip odasina girmiş aradan 1 saat 2 saat geçmiş doktor yok….

Bizim adam merak edip odaya girince bir bakmışki doktor tavanda sallanıyor kendini asmış adam en sonunda pes etmiş bu kağıt başıma çok işler açtı başkasınında hayatını karartmasın diye kağıdı çalıştığı bankanın kasasına koyup evine gitmiş. O akşamda tesadüf bankaya hırsızlar girmiş kasadaki bütün paraları almışlar tam kacacakları sırada hırsızların şefi kağıdı görmüş şef kağıdı okuyunca birden çabuk paraları yerine koyun demiş ve bütün paraları kasaya geri koyduktan sonra çekip gitmişler…

Şimdi sorumuz geliyor

Bu kağıtta ne yazıyor ?

Nasıl Dünyanın en zor sorusu cevaplaya bilecekmisiniz…

.

Değerlendirme : (1 / 2)

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
41 Paylaşım, 30 Beğeni

Cevap yazmak ister misiniz ?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz